Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 3:3 срещу Спартак (Плевен). Срещата от 24-ия кръг на Втора лига се игра на “Футболен комплекс Ботев 1912”.

В състава на “канарчетата” се завърна Абдулайе Траоре, което рязко промени нивото на тима. За първи път от началото на 2023 година нападателят игра за “жълто-черните”, като се отчете с три гола.

Въпреки това, присъствието на талантливия нападател не се оказа достатъчно и Ботев загуби две точки в борбата за оцеляване. Равенството днес прати пловдивчани на последното място в класирането.

В 15-ата минута Иво Върбанов откри резултата след лоша изява на “жълто-черния” вратар. В 26-ата минута Абдулайе Траоре изравни с красив удар от границата на наказателното поле.

В 36-ата минута след атака на “сините” отдясно топката бе избита и попадна във Васил Шопов, който с премерен удар изведе плевенчани напред, като при 1:2 завърши първата част.

Второто полувреме стартира с няколко пропуска на гостите, а в 64-ата минута Абдулайе Траоре бе изведен сам срещу вратаря и вкара за 2:2. В 87-ата минута Траоре заби и трети гол, стреляйки от малък ъгъл и след рикошет в тялото на вратаря топката влетя във вратата за 3:2.

Неопитността на “канарчетата” и изключително младия състав, в който играха за пореден мач, се оказаха решаващи и в добавеното време гостите стигнаха до трети гол. След кратко разбъркване топката се озова в Сантана, който от точката на дузпата се разписа за 3:3.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Стефан Смъркалев, Атанас Чернев, Мартин Христов, Никола Нейчев, Лъчезар Балтанов, Добромир Павлов, Пламен Цончев, Никола Гелин, Станислав Петков, Йери Диакате