Destiny

Ботев се представи отлично и завърши наравно с шампиона на Русия Зенит

Ботев изигра най- престижната си контрола от подготовката си и завърши 2:2 срещу руския шампион Зенит, който продължава и в елиминациите на Лига Европа.

По решение на двата щаба контролата се игра в две полувремена по 40 минути.

Ботев започна отлично мача и в 10' получи право да изпълни дузпа, след като футболист на Зенит игра с ръка в наказателното поле. Тодор Неделев хладнокръвно реализира за 1:0.

В 17' Зенит имаха отлично положение, но топката рикошира в Етоо и излезе в ъглов удар.

В 19' при много бърза атака на Зенит, Минков се намеси добре и изби топката в корнер.

В 23' Ханкич се намеси отлично и изби удар на Мостовой.

В 31' капитанът на руския национален отбор Артем Дзюба бе най- съобразителен в наказателното поле и от близо изравни резултата.

Ботев отговори с бърза атака, но ударът на Маркиньос премина над напречната греда.

Второто полувреме отново Ботев започна силно и Брахими се озова в отлична позиция, но ударът му бе спасен от вратаря на Зенит.

Николай Минков пробва силен удар от 25 метра, но стражът на Зенит отново спаси.

В 55' след нова бърза атака, Брахими се опита да намери Минков, но преди Минков да отправи удар топката му бе избита.

В 58' Магомед Оздойев направи резултата 2:1. Първо влезлият през второто полувреме Аргилашки изби топката, но тя попадна в Оздойев и той я вкара в мрежата.

В 67' Неделев изпълни пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от горната греда.

В 76' много хубав диагонален удар на Маркиньос мина много близо до страничния стълб на вратата.

В последната минута вратарят на Зенит спъна Рабей в наказателното поле. Отсъдената дузпа Маркиньос реализира за 2:2.

Накрая срещата завърши с разправия между играчите на двата отбора

Така Ботев се представи достойно срещу руския шампион, а утре се завръща в Пловдив.

Идната събота в Коматево жълто- черните ще играят следващата си контрола- срещу Царско село.

Banner 468 x 60 px